Kredyt Hipoteczny


Kredyt Hipoteczny na mieszkanie


Kredyt hipoteczny w Grupa DFQS to nie tylko wybór odpowiedniego banku ale również pomoc w znalezieniu mieszkania. Nasi doradcy finansowi przygotują specjalną ofertę i podpowiedzą o nowych inwestycjach w Twoim mieście. Dodatkowo możesz pozyskać 10 % w programie MDM.


Kredyt hipoteczny na dom


Kredyt hipoteczny na dom może być dofinansowany do 50 000 zł z z racji domu energooszczędnego oraz możesz pozyskać 10 % z programu MDM. Jak również w tym roku nasz rząd ma wprowadzić dodatkowe kwoty na budowę domu które wszystkie razem mogą wynieść aż 164 000 zł.


Krok po kroku do kredytu hipotecznego


 1. Wybierasz nieruchomość
 2. Składasz dokumenty do Grupa DFQS
 3. Podpisanie umowy i wypłata środków
 4. Ubezpieczenie domu

Kredyt hipoteczny –  jak wybrać nieruchomość ?


Potencjalny inwestor, podejmując decyzję o nabyciu nieruchomości nie może sugerować się ceną za metr działki lub powierzchni  mieszkalnej ( PUM ) czy użytkowej ( PU ). Powinien dokonać wielu analiz począwszy od lokalizacji.

Lokalizacja – najważniejszy czynnik inwestora, ilość ziemi jest naturalnie ograniczona, co przekłada się na stały wzrost jej wartości wspierany przez rozwój gospodarczy i wzrost zamożności społeczeństwa.

Infrastruktura – czyli najbliższe otoczenie, rozwinięta komunikacja,  szkoły, opieka zdrowia. Ważnym punktem jest przejrzenie planu zagospodarowania przestrzennego dostępnego w urzędach gmin i miast, pozwoli nam na określenie czy za oknem nie będziemy mieli drogi szybkiego ruchu, utylizacji odpadów, wszystko to może nam obniżyć wartość z inwestycji.

Rodzaj nieruchomości :

Nieruchomości mieszkaniowe: 

 • mieszkania
 • apartamenty
 • domy jednorodzinne
 • działki rolne

Nieruchomości komercyjne:

 • lokale usługowe
 • apart-hotele
 • hotele
 • biurowce
 • działki budowlane

W zależności od zasobu portfela lub zdolności finansowej  możemy wybrać sobie jedną z kilku możliwości.

Na Inwestycje mieszkaniowe  banki oferują nawet 100 % finansowania. Lokowanie środków na rynku komercyjnym zaczyna się od 20 % wkładu własnego, który dosyć szybko bo w terminie do 60 dni może być zwrócony na nasze konto. Tak drogi czytelniku jest to podatek od towarów i usług VAT 23%,  możesz go odzyskać nawet wtedy kiedy nie prowadzimy działalności. Kredyt hipoteczny oferujemy już od 3,90%


Od czego zacząć sprawdzanie mieszkania?


Deweloper  – od kiedy funkcjonuję, jakich inwestycji dokonał, większość deweloperów zakłada spółki celowe mogą się różnić nazwami ale warto w KRS https://ems.ms.gov.pl/  sprawdzić kto jest końcowym właścicielem. Spółka celowa jest bardzo popularną formą inwestycji zarówno dla banku, który finansuję transakcje oraz dla samego inwestora ( dewelopera ) który po zakończeniu sprzedaży szybko przeanalizuje stopę zwrotu.

Grunt – pamiętajmy o sprawdzeniu, kto jest właścicielem http://ekw.ms.gov.pl , może okazać się że jest urząd miasta, oznacza to że będziemy płacić dodatkowo kwotę za użytkowanie wieczyste, wysokość ustalana jest w zależności od lokalizacji oraz wyceny gruntu, sprawdzić możemy to w urzędzie gminy lub miasta.


Budujemy własnymi siłami !!!


Plan zagospodarowania przestrzennego określa nam jaką nieruchomość możemy wybudować, jaka wysokość może mieć , metraż w porównaniu do wielkości działki ( PUM lub PU ), jaki będzie dach czy skośny czy płaski.  Po zapoznaniu się z planem możemy udać się do biura projektowego lub kupić gotowy projekt spełniający warunki. Po wybraniu projektu możemy się udać o pozwolenie na budowę i zacząć inwestycję.

W ofercie posiadamy domy energooszczędne i pasywne ceny od 2 600 zł / m2 – sprawdź ile wyniesie Twój dom w stanie deweloperskim lub wykończony pod klucz.


Jak wybrać mieszkanie a jak finansowanie ?


Wybór mieszkania i lokalizacji to prosta rzecz, jednakże wybór finansowania często staję się problemem. Zła decyzja to nie tylko odpowiedź negatywna, może się również okazać, że po podpisaniu umowy czekają nas dodatkowe koszty. Przy podejmowaniu decyzji warto zapoznać się z poniższymi pojęciami:

Spread – różnica pomiędzy kursem kupna a sprzedaży oparty na rynku Forex popularnie używa się skrótu FX. Każdy bank stosuje swoje kursy są one nie korzystne dla klientów dlatego zachęcamy do porównania kursów.

WIBOR – wysokość oprocentowania pożyczek na polskim rynku międzybankowym. Przeważnie banki w kredytach hipotecznych korzystają z trzymiesięcznego wiboru ( 3M ) czym jest większy np. 6M tym bardziej niekorzystny.

Marża banku – jest to składowa część oprocentowania kredytów udzielanych przez bank. Jeśli oprocentowanie kredytu hipotecznego wynosi 3%, a WIBOR 3M wynosi 2%, wówczas marża banku jest na poziomie 1%. Marża banku to wartość, jaką bank zarabia udzielając nam kredytu.


Czekamy na Twój telefon !!!!