Leasing zwrotnyLeasing zwrotny


Leasing zwrotny zwany również re-leasingiem lub wtórnym leasingiem, polega na tym że jeśli jesteśmy właścicielem określonego środka trwałego możemy go zawsze sfinansować w leasingu zwrotnym. Leasingobiorca w umowie pełni dodatkową rolę jako dostawca, za sprzedaż przedmiotu do firmy leasingowej dostawca otrzymuje zapłatę za fakturę.


Korzyści z leasingu zwrotnego:


 • brak opłaty wstępnej
 • szybka decyzja i wypłata środków
 • dogodny okres spłaty
 • nie obniża zdolności kredytowej
 • rata jest kosztem uzyskania dochodu

Leasing zwrotny a refinansowanie


Odpowiednikiem finansowania w leasingu zwrotnym jest kredyt zwany refinansowaniem poniesionych nakładów głównie samochodów osobowych i ciężarowych nie jest ważna data zakupu może być nawet z przed 10 lat, nie jest ważna też faktura, jeśli kupiłeś przedmiot na zaniżonej fakturze nic się nie przejmuj. Sprawdzamy tylko wartość rynkową na podstawie Info-eksperta lub wyceny rzeczoznawcy.

 


Warunki leasingu zwrotnego samochodów i maszyn


 • okres do 84 mc
 • nowy i używany do 10 lat

Warunki leasingu zwrotnego nieruchomości


 • okres do 150 mc
 • nowy i używane

Przedmioty w leasingu zwrotnym nieruchomości


 1. biurowce
 2. lokale usługowe
 3. hale produkcyjne i magazynowe
 4. hotele i restauracje
 5. galerie handlowe

Umowa wygląda standardowo jak w tradycyjnym leasingu operacyjnym lub finansowym. Dodatkowym atutem jest brak fizycznej opłaty przez leasingobiorcę do leasingodawcy.


Zalety leasingu zwrotnego:


Leasing zwrotny stosowany jest zamiennie np. zamiast kredytu obrotowego, który musimy odnawiać raz w roku co jest kłopotliwe, czasochłonne i nieekonomiczne. Leasing jest prostszą i dużo szybszą metodą na odzyskanie zamrożonego kapitału. Decyzja podejmowana jest przeważnie w ciągu jednego dnia a w kolejnym możemy podpisać umowę i otrzymać środki do obrotu.

Kolejnym plusem to dokumenty, nie musimy ich przygotowywać aż tyle co do banku. Zaoszczędza nam to czas a czas to pieniądz dlatego zgłoś się do nas z wykazem środków trwałych lub tabelą amortyzacyjną a my powiemy jaki sprzęt możemy finansować w leasingu zwrotnym.

Leasing zwrotny to również koszty, cała rata leasingu operacyjnego jest kosztem uzyskania przychodu, co pozwala na płacenie niższych podatków.


Zapraszamy do kontaktu


KONTAKT


Siedziba główna
ul.Niepodległości 12A
32-400 Myślenice
GrupaDFQS.pl